Twintig jaar Eventonline: twee decennia Champions League in de MICE-sector
Twintig jaar ondernemen. Het klinkt bijna romantisch, maar iedereen die een bedrijf runt weet dat het vooral een lange reeks keuzes is die je elk jaar opnieuw moet waarmaken. Eventonline blies in 2025 twintig kaarsen uit, oftewel: twee decennia op het hoogste niveau meedraaien in een sector die sneller evolueert dan een peloton bergopwaarts.
En die groei? Die vroeg de nodige aanpassingen: aan de markt, de opportuniteiten, en onze klanten. Twintig jaar geleden was er namelijk één merk: Eventonline. Vandaag staan daar MICE Magazine en Venues Online naast. In 2015 kwam ook SEMINDEX onder onze vleugels. De groei was nooit een plan van “later wel eens”, maar het resultaat van consequent de juiste stappen zetten, zelfs wanneer de markt kantelde of de digitale wereld een nieuwe sprint trok.
De evolutie van online marketing is de afgelopen twintig jaar ontploft. En wij zijn mee ontploft, maar dan in de positieve zin. Ik vergelijk het graag met de Champions League: niet alleen elk jaar de finale spelen, maar hem ook winnen. Dat is wat je nodig hebt om als relatief kleine speler twintig jaar lang relevant te blijven.
2025 was een mijlpaal. Ik wou die twintig jaar niet zomaar laten passeren. Twee decennia… dat betekent iets. Dus begon ik eind 2023 te schrijven aan een concept dat uiteindelijk MICETROS werd.
MICETROS was geen experiment maar een krachttoer: een gala-avond met meer dan 500 aanwezigen, een mix van klanten, corporates en partners samen onder één dak. Op het menu: een volledig op maat geschreven musical en een verfijnd galadiner als ode aan twintig jaar Eventonline. De organisatie was in de ervaren handen van KonseptS, onder leiding van Sophie Naze, die de avond tot in de kleinste details wist te perfectioneren. Het werd geen evenement, maar een mijlpaal: een viering van ons verleden én het startschot voor ons volgende hoofdstuk.
Daarnaast lanceerden we ook drie nieuwe websites. Deze investering van meer dan 100.000 euro was voor een KMO in onze sector allesbehalve vanzelfsprekend, maar het was een duidelijk statement. Voor het design werkten we opnieuw samen met Volta. In september 2025 gingen Eventonline, Venues Online en MICE Magazine in hun nieuwe vorm live. Innovatie is voor ons geen extraatje: het is een tweede long. Zonder zuurstof geen groei.
2025 was bovendien het jaar van nieuwe klanten in elke categorie van de MICE-sector. Het blijft bijzonder wanneer internationale merken zoals Radisson of Corinthia ons als eerste contacteren om hun nieuwe venue te lanceren. Maar net zo belangrijk zijn de vele klanten uit alle andere segmenten, die voor ons kiezen omdat vertrouwen en continuïteit hier geen beloftes zijn, maar resultaten. Twintig jaar bouwen aan een brand dat nog steeds zo veel tractie heeft… dat blijft uniek. En daar zijn we -terecht- trots op!
En dan staat 2026 al aan de deur te bonken. Onze agenda zit in januari en februari al meteen vol: campagnes, videomarketing, podcasts, digitale newsletters, content-trajecten, etc. Eventonline is intussen uitgegroeid tot een volwaardig communicatiebureau voor de sector, en dat pad zetten we resoluut verder. We blijven bouwen op een sterke mix van content en advertising, op incoming traffic én outgoing communicatie. Het zijn dan ook die laatste twee pijlers die elk brand bij ons dragen, versterken en laten groeien.
De MICE-sector krijgt opnieuw een stevige update. Dit zijn de shifts die wij zien en waar wij nu al volop op inspelen:
2026 kondigt zich aan als een jaar waarin we de lat opnieuw hoger leggen. We wachten nooit tot trends mainstream worden, want we zijn al mee nog voor ze een naam krijgen. Twintig jaar in de arena heeft ons namelijk één ding geleerd: relevantie is geen traditie, het is een keuze die je elke dag opnieuw maakt.
En met dezelfde energie die ons al twintig jaar vooruit stuwt, zetten we nu koers naar de volgende twintig!